Sporti Më shumë

KB “Ulqini” shënon humbje ndaj Sutjeskës

Prej tvteuta10:23, 4 Shkurt 2019

Skuadra e basketbollit e Ulqinit si mysafire ka shënuar humbje në ndeshjen e fundit ndaj skuadrës së Sutjeskës me rezultatin 88-83. Në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12-të të Erste Ligës, për skudrën e Ulqinit u dalluan Aleksandër Radulloviq me 20 pikë dhe Bryce Jones me 14, kurse për atë të Sutjeskës, Pavliqeviq me 23 dhe Spasojeviq me 22 pikë. Pas kësan ndeshjeje skuadra e Ulqinit ndodhen në vendin e tretë me 18 pikë të grumbulluara.

  • 1

    Radio