Sporti Më shumë

Ka filluar edicioni i dytë i ligës së Anës Malit në futboll të vogël

Prej tvteuta18:43, 1 Qershor 2023

Në fshatin Brajshë, po mbahet turneu  i Ligës së Anës së Malit , në futboll të vogël , edicioni i dytë. Në këtë turne po marrin pjesë gjithsej 10 ekipe .

Kryetari i Komuës z.Omer Bajraktari, si dhe zyrtarë të tjerë ishin të  pranishëm në hapjen e turneut, ku njëherit Komuna e Ulqinit është sponzor kryesor i këtij turneu.

z.Bajraktari pas fjalimit pati mundësin edhe të provoj veten në gjuajtjen e penalltisë, pas gjuajtjes ai hapi edhe ndeshjen e parë e cila u zhvillua atë ditë, ndërmjet ekipit Sukubin kundër ekipit Katërkolla. Ku kjo e fundit humbi me rrezulltat 3 me 2 .

Ndeshjet luhen në terenin sportiv “Ilirët”.

Më shumë rreth kësaj  në emisionin “Kronika e Ulqinit”, të premten në orën 20:30.

  • 1

    Radio