Rajoni/Bota Më shumë

GRABITEN TURISTËT KOSOVARË

Prej tvteuta12:59, 27 Korrik 2015

Mediat e Prishtinës shkruajnë se turistët kosovarë që orinetohen për të pushuar në bregdetin shqiptar,po përjetojnë momente befasuaese.Kështu,për të pushuar në Golem të Shqipërisë, por,siç thuhet,ata bien pre e grabitësve. Kjo gjë u ka ndodhur disa pushuesve shqiptarë dhe të huaj, të cilët dy ditë më parë janë grabitur nga persona të panjohur në kohën që kanë qenë duke pushuar në dhomat e tyre që kishin marrë me qira për ditët e plazhit.Policia sqaron se ngjarjet janë shënuar në dy komplekse turistike në zonën e Golemit gjatë mbrëmjes së të shtunës,shkruan gazeta Bota sot.

  • 1

    Radio