Politikë Më shumë

Gjukanoviq: Prioritet fitorja në zgjedhjet presidenciale

Prej tvteuta16:50, 23 Dhjetor 2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Socialistëve Millo Gjukanoviq, tha se për këtë parti është prioritet fitorja në zgjedhjet e ardhëshme presidenciale, si dhe korrigjimi i gabimeve në Budva. Ai tha se pret që kjo parti të konfirmojë rezultatet e mira në Ulqin dhe Berane, çka do të ishte një impuls i mirë në zgjedhjet presidenciale, fitoren në të cilën ai e cilësoi si imperativ. Ai gjithashtu komentoi edhe rezultattin jo pozitiv në zgjedhjet lokale të Budvës, dhe sipas tij, analizat kanë nxjerr në pah gabimet që janë bërë në periudhën e kaluar dhe që duhet të korrigjohen në mënyrë që të vijë deri tek revitalizimi i partisë.

  • 1

    Radio