Politikë Më shumë

Gjukanoviq: Besoj se Tuzi do të jetë komunë e suksesëshme

Prej tvteuta09:46, 18 Nëntor 2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Socialistëve Millo Gjukanoviq, gjatë intervistës për televizionin Boin, tha se qytetarët e Malsisë e kanë merituar të kenë komunën e vet dhe shprehu besimin se ajo do të tregohet e suksesëshme.

Ai foli edhe për situatën politike në Mal të Zi dhe theksoi se vendi është i ndarë kur bëhet fjalë për çështjet e mëdha si antarsimi në NATO, njohja e Kosovës apo pavarsia, dhe se opozita do ti kthente prapa këto arritje sikur të vinte në pushtet. Sa i përket demarkacionit me Kosovën, Gjukanoviq tha se tani adresa për zgjidhjen e këtij problemi është Prishtina dhe se Mali i Zi nuk do të vështirsojë punë në këtë drejtim.

  • 1

    Radio