Sporti Më shumë

FORCA URON THACIN DHE VOKRIN PER HYRJE NE UEFA

Prej tvteuta15:03, 5 Maj 2016

Me rastin e hyrjes se Fedetrates se fudbollit kosovare ne  UEFA, Forca e re demokratike I ka percjellur mesazh urimi kryetarit te shtetit Hashim Thacit dhe kryetarit te Federates se fudbollit te Kosoves Fadil Vokrit.

“Kam ndere dhe kenaqesi  qe  ne emer  te  Forces se re demokratike dhe ne emrin tim personal te ju uroj pranimin e Federates se fudbollit te Kosoves per anetare te 55-te  te asociacionit te fudbollit te Evropes. Per te gjithe boten shqiptare ishte emocionues pranimi I Federates se Kosoves ne UEFA, prandaj pranoni urimet me te sinqerta Ju dhe mbare populli I Kosoves, thuhet ne urimin e Kryetarit te Forces dhe kryetarit te Komunes se Ulqinit, Nazif Cungut.

  • 1

    Radio