Rajoni/Bota Më shumë

Forca: Telegram ngushëllimi ambasadës së Turqisë në Mal të Zi

Prej tvteuta18:37, 31 Tetor 2020

TELEGRAM NGUSHËLLIMI FAMILJEVE TË VIKTIMAVE TË TERMETIT QË GODITI TURQINË

 Me keqëardhje e morëm lajmin që një tërmet i rëndë goditi Izmirin. I vajtojmë viktimat, ndiejmë trishtim në zemër dhe bashkohemi me familjet e viktimave në dhimbje,  kurse të lënduarve i dëshirojmë shërim të shpejtë.

Në emrin tim dhe të partisë që unë përfaqësoj, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta juve dhe qytetarëve të Republikës së Turqisë.

Me respekt,

Kryetar

Nazif Cungu

  • 1

    Radio