Politikë Më shumë

FD kërkon përkrahjen e opozitës për shkarkimin e Gjukanoviq

Prej tvteuta16:23, 13 Shkurt 2019

Fronti Demokratik kërkon përkrahjen e subjekteve të tjera opozitare për iniciativën e tyre për thirrjen e seancës së posaçme të Kuvendit, në të cilën do të diskutohej shkarkimi i presidentit aktual Millo Gjukanoviq. Ato i bëjnë thirrje opozitës që të dalin me një qëndrim të qartë për këtë inciativë, dhe të shprehen haptas nëse janë të gatshëm të demontojnë pushtetin aktual. Nga ky grupim politik thonë se pa marrë parasysh se një pjesë e opozitës e bojkoton Kuvendin, ato presin që me nënshkrimet e tyre të përkrahin thirrjen e seancës.

 

 

  • 1

    Radio