Aktuale Më shumë

Ekipi “Ulqini” fitues i turneut ndërkombëtar në futsall Ulqini open 2023

Prej tvteuta16:27, 24 Janar 2023

“Ulqini Open 2023 ” është një prej turneve më të mëdha të mëdha në futsall që u  zhvilluat në rajon ku mblodhi skuadra të forta dhe lojtarë të jashtëzakonshëm të kësaj loje.

Ndeshja finale që u zhvillua në kuadër të Ulqini open 2023 , I takoi ekipit Ulqini i cili triumfoi ndaj ekipit Zogaj me rrezulltat 4 me 1

Një ndeshje që padyshim dhuroi spektakël në fushën e lojës, ku si dhe ekipi i Ulqinit ashtu edhe ekipi Zogaj , kanë pasur në përbërjën e tyre , disa nga lojtarët më të mirë të vendit dhe nga rajoni .

Fituesit e çmimeve:

Vendi i parë – “Ulqini”.

Vendi i dytë – “Zogaj”.

Vendi i tretë – “Meraja”.

Lojtari më i miri i turneut – Nermin Kavexhiq ,lojtar i Ulqinit.

Portieri më i miri i turneut- Bajram Ramadani , lojtar i Ulqinit.

Golshenuesi  më i miri i turneut- Filip Markoviq, lojtar i Zogaj.

Lojtari më perspektiv i turneut – Endrit Sefa , lojtar i Meraja.

Traineri më simpatik i turneut – Luka Boshkoviq , Zora.

Ekipi Fair Play u shpall Zora.

Ekipi më simpatik i turneut –Slloga Prego.

 

Më shumë rreth kësaj  në emisionin “Kronika e Ulqinit”, të martën në orën 20:30

  • 1

    Radio