Sociale Më shumë

Dy persona nga Ulqini arrestohen për trafikim emigrantësh

Prej tvteuta11:49, 24 Dhjetor 2016

Policia e Ulqinit ka arrestuar dy persona me inicialet B.L (46 vjeç) dhe H.K (38 vjeç), si të dyshuar për trafikimin e 8 emigrantëve pakistanez,.  Policia dje n mëngjes afër Braticës ndaloi dy makina me targa të Ulqinit në të cilat ndodheshin personat pa dokumenta identifikimi. Pas shoqërimit të tyre në polici dhe deklaratave të marra, u mësua se personat janë nga Pakistani dhe se në Mal të Zi kishin hyrë ilegalisht nga Shqipëria me qëllim kalimin në vende të tjera evropiane.

Prokurori shtetëror dha urdhër që të dy të dyshuarit nga Ulqini të arrestohen me akuzën e trafikimi të qenieve njerzore.

  • 1

    Radio