Politikë Më shumë

Dr. Capuni: Anije pak, marine e port nuk kemi, ullishta po ndertohet,ullinjt te roberuar …Virtytet na mbajne gjalle

Prej tvteuta23:16, 6 Prill 2019

Sot me rastin e Dites se Komunes se Ulqinit, gjate séances  solemne ne fjalen e rastit te Kryetarit te Kuvendit  dr. Ilir Capuni theksoi gjendjen e veshtire ne te cilen gjendet komuna:  “Fatkeqsisht , sot tek festojmë këtë ditë  dhe kujtojmë traditën tonë të vjeter , na then zemren fakti që anije kemi pak, marinë dhe port nuk kemi, kurse në ullishtën e vjetër po ndërtohet dhe se 18 000 rrënjë ullinj mijëvjeçar në Valdanos i kemi që 40 vjet të robëruara”. Ai poashtu pershendeti edhe aksionin e grumbullimit te mjeteve prej rreth 200 mije euro per sherimin e Drenit 4 vjecare dhe I ftoi te gjithe per nje duartrokitje me te cilen I deshirojne te dale fitimtare. “Keta virtyte e mbajne kete qytet vital dhe te gjalle”, theksoi Capuni.

  • 1

    Radio