Aktuale Më shumë

Davis Cup: Mali i Zi mposhtet nga Moldavia me rrezulltat 1:2

Prej tvteuta18:11, 22 Qershor 2022

Kombëtarja e tenisit të Malit të Zi në turneun e grupit të tretë të zonës së Dejvis Kupës Evropiane në Ulqin, humben ndeshjen e tretë në çiftë ndaj Moldavis.

Tenistët Rrezart Cungu dhe Petar Jovanoviq, nuk ja dolën të mposhtnin tenistët nga Moldavia, Aleksander Kozbinov dhe Illija Snitari, ata këtë ndeshje e humben me rrezulltat 1:2 , me sete 6:3 , 3:6, 2:6 .

Ndërsa nesër Mali i Zi , e pretë ndeshja e radhës kundër Maqedonis së Veriut .

  • 1

    Radio