Sociale Më shumë

Cungu:Mesazh ngushëllimi ambasadës turke

Prej tvteuta18:54, 12 Tetor 2015

Me rastin e tragjedisë që ka ndodhur në Ankara, ku mbetën të vdekur mbi 90 vetë si rezultat i sulmeve me bombë, kryetari i Forcës Nazif Cungu i ka dërguar mesazh ngushëllimi ambasadorit të Turqisë në Podgoricë z. Serhat Galip.Me rastin e tragjedisë e cila ndodhi përballë stacionit hekurudhor në Ankara, në emrin tim dhe të partisë, shpreh ngushëllimet më të thella dhe pikëllim për të gjitha viktimat.

Rastet e fundit në Turqi janë goditje ndaj demokracisë, jo vetëm për shtetin tuaj por për të gjithë rajonin, dhe ndajmë dhembshmëri të thellë me vuajtjet dhe humbjet e popullit tuaj.

  • 1

    Radio