Sociale Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 531 raste të reja dhe 6 viktima. Asnjë rast në Ulqin

Prej tvteuta21:12, 4 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit  janë kryer 1845 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilët  535 kanë rezultuar pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 6 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 227, 75 në Nikshiq , 44 në Herceg Novi, kurse në Ulqin nuk është regjistruar asnjë rast i ri. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 548 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.531, nga të cilët 215 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio