Sociale Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 454 raste të reja dhe 7 viktima

Prej tvteuta09:14, 10 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi ditën e djeshme në laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik dhe në laboratorët tjera private janë kryer 1470  analiza,  nga të cilat 454 rezultuan pozitive. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 7 humbje jete. Numri më i madh i rasteve të reja janë regjistruar në Podgoricë, 63 në Nikshiq, në Tuz janë 10 raste, kurse në Ulqin nuk ka pasur të infektuar të rinj. Gjatë kësaj kohe janë shëruar 409 pacientë duke bërë që numri i përsonave aktiv me Covid-19 në Mal të Zi të jetë 10. 590, prej të cilëve 199 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio