Sociale Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 42 raste të reja, 2 nga Ulqini

Prej tvteuta09:48, 20 Gusht 2020

Në Mal të Zi gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 570 testime për Covid 19, nga të cilët 42 kanë rezultuar pozitiv, njoftojnë nga Instituti për Shëndet Publik. Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 15, në Biello Polje janë 9, 6 në Nikshiq, 4 në Rozhajë, nga 2 në Budva dhe Ulqin, kurse në Kollashin, Cetinë , Plevlja dhe Tivat, nga 1 i infektuar. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 92 pacientë, çka do të thotë se numri i rasteve aktive është 967, prej të cilëve 29 janë nga Ulqini.

  • 1

    Radio