Sociale Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 384 raste të reja dhe 12 viktima. Vetëm 1 rast në Ulqin

Prej tvteuta18:53, 30 Nëntor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit  janë kryer 1233 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilët  384 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 12 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 163, 77 në Nikshiq , 30 në Budva, kurse në Ulqin është regjistruar 1 rast. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 647 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.635, nga të cilët 195 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio