Sociale Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 367 raste të reja dhe 3 viktima

Prej tvteuta22:57, 6 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit  janë kryer 1312 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilët  367 kanë rezultuar pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 3humbje jete.Bëhet fjalë për dy pacientë nga Podgorica dhe një nga Nikshiqi.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 154, 53 në Nikshiq , 25 në Tivarë, kurse në Ulqin jaë regjistruar 4 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 190 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.714.

  • 1

    Radio