Slider Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 132 raste të reja, 1 viktimë nga Ulqini

Prej tvteuta16:25, 20 Dhjetor 2021

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë regjistruar 1323 raste të reja me Covid 19, si dhe 3 viktima nga kjo sëmundje, njëra prej të cilave nga Ulqini.

Më i riu ishte 48 ndërsa më i moshuari 73 vjeç. Numri më i madh i rasteve u regjistrua në Podgoricë 62, Tivat 10 , Herceg Novi 9, ndërsa në Ulqin u regjistruan 4 infeksione të reja.

Gjatë kësaj kohe u shëruan 222 të infektuar. Rastet aktive janë 1694, nga të cilët 32 në komunën e Ulqinit.

 

  • 1

    Radio