Sociale Më shumë

Covid-19 : 643 raste të reja dhe 6 viktima. 13 raste në Ulqin

Prej tvteuta10:06, 7 Janar 2021

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 2478 testime për Covid 19, nga të cilët 643 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 6 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 294, Tivar 90, Nikshiq 52, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 13 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 269 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.428, prej të cilëve 79 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio