COVID-19 Më shumë

Covid-19: 62 raste të reja të infektimit

Prej tvteuta16:01, 26 Maj 2022

Instituti i Shëndetit Publik (ISSHP) njoftoi se në 24 orët e fundit janë kryer 841 analiza dhe janë zbuluar 62 raste të reja të infektimit.
Në podgoricë u regjistruan 31 raste të reja, Tivar 7, Budva 5, ndërsa në Komunën e Ulqinit nuk u raportua asnjë rast i ri.
Ndresa Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se raste të reja vdekjesh nuk janë raportuar në 24 orëshin e fundit.
Në të njëjtën periudhë janë shëruar 77 pacientë me Covid, kështu që tani në Mal të Zi janë aktive 423 raste të infektimit.

  • 1

    Radio