Sociale Më shumë

Covid-19: 584 raste të reja dhe 8 viktima. 34 raste në Ulqin

Prej tvteuta18:43, 11 Shkurt 2021

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 2062 testime për Covid 19, nga të cilët 584 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 8 viktima nga sëmundja, të moshës nga 58 deri 87 vjeçare. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 212, Budva 118, Nikshiq 70 ndërsa në Ulqin u regjistruan 34 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për 312 të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.437, prej të cilëve 180 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio