Sociale Më shumë

Covid-19: 563 raste të reja dhe 11 viktima. 23 raste në Ulqin

Prej tvteuta18:47, 12 Shkurt 2021

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 1938 testime për Covid 19, nga të cilët 563 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 11 viktima nga sëmundja, prej të cilëve 2 janë nga Ulqini. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 208, Budva 80, Nikshiq 68 kurse në Ulqin u regjistruan 23 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për 351 të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.638, prej të cilëve 194 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio