Slider Më shumë

Covid-19: 501 raste të reja, 2 humbje jetësh

Prej tvteuta15:24, 6 Shkurt 2022

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit është kryer analiza e 2 093 mostrave të dyshuara në koronavirus dhe rezultuan 501 raste të reja pozitive, prej tyre 68 në komunën e Ulqinit, kanë njoftuar nga ISHP.

Gjatë 24 orëve të fundit 2 përsona kanë humbur jetën nga kjo sëmundje, ndërsa janë shëruar 680 pacientë.

Në Mal të Zi aktualisht numërohen 4379 raste aktive me Covid-19, prej tyre 412 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio