Sociale Më shumë

Covid-19: 481 raste të reja dhe 7 viktima. 17 raste në Ulqin

Prej tvteuta18:30, 20 Shkurt 2021

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 1980 testime për Covid 19, nga të cilët 481  kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 7 viktima nga sëmundja, nga mosha 66 deri 90 vjeçare.. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 165,  Nikshiq 72, Herceg Novi 49,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 17 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për  424  të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.524, prej të cilëve 280 në komunën e Ulqinit.

 

  • 1

    Radio