Sociale Më shumë

Covid-19 : 465 raste të reja dhe 1 viktimë. 5 raste në Ulqin

Prej tvteuta10:57, 1 Janar 2021

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1943 testime për Covid 19, nga të cilët 465 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë është regjistruar edhe 1 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 179, Nikshiq 72, Tivar 37, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 5 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 213 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9059, prej të cilëve 36 në komunën e Ulqinit.

 

  • 1

    Radio