Sociale Më shumë

Covid-19 : 463 raste të reja dhe 7 viktima. 9 raste në Ulqin

Prej tvteuta09:22, 8 Janar 2021

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1609 testime për Covid 19, nga të cilët 463 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 7 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 224,  Nikshiq 53, Budva 32, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 9 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 553 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.331, prej të cilëve 88 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio