Sociale Më shumë

Covid-19 : 424 raste të reja dhe 7 viktima. 19 raste në Ulqin

Prej tvteuta11:24, 6 Janar 2021

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1273 testime për Covid 19, nga të cilët 424 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 7 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 150, Tivar 59, Nikshiq 35, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 19 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 492 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.060, prej të cilëve 66 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio