Sociale Më shumë

COVID-19: 409 raste të reja, 5 humbje jete

Prej tvteuta22:38, 22 Nëntor 2020

Në laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik dhe në laboratorët e tjer provate në Mal të Zi në 24 orët e fundit është kryer analiza e 1439 mostrave të dyshuara në koronavirusin e ri Covid-19. ku rezultuan 409 raste të reja pozitive. Nga instituti kanë lajmëruar për 5 humbje të jetëve në 24 orët e funit, ndërsa janë shëruar 362 pacientë. Rastet e reja më së shumti janë në Podgoricë plot 135 raste, ndërsa në komunën e Ulqinit janë shënuar edhe 10 raste të reja pozitive. Aktualisht në Mal të Zi kemi 11132 raste aktive me Covid-19.

  • 1

    Radio