Sociale Më shumë

Covid-19: 373 raste të reja dhe 9 viktima. 18 raste në Ulqin

Prej tvteuta18:46, 15 Shkurt 2021

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 1277 testime për Covid 19, nga të cilët 373 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 9  viktima nga sëmundja, prej të cilëve njëri është nga Ulqini. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 157, Nikshiq 59, Budva 42, ndërsa në Ulqin u regjistruan 18 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për 446 të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.666, prej të cilëve 240 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio