Sociale Më shumë

Covid-19 : 329 raste të reja dhe 4 viktima

Prej tvteuta09:29, 22 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë regjistruar 329 raste të reja pozitive me Covid-19. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 4 humbje jete.  Bëhet fjalë për  3 pacientë nga Podgorica dhe 1 nga Cetina. Numri i më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 144, Nikshiq 55, Tivar 21, kurse në Ulqin janë regjistruar 2 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 487 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.158, prej të cilëve 91 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio