Slider Më shumë

COVID-19: 2454 raste të reja, 8 humbje jetësh , njëri nga Ulqini

Prej tvteuta16:04, 9 Janar 2022

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi 8 përsona ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Njëri prej tyre nga komuna e Ulqinit. Ndërsa gjatë kësaj kohe janë regjistruar 2454 raste të reja të infektimit, njofton Instituti i Shëndetit Publik (ISHP).

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi , laboratorët e tjerë publikë dhe privatë që merren me diagnostikimin e infeksionit gjatë kesaj kohe bënë analita e 6644 mostrave.

Në Ulqin u regjistruan 33 raste të reja.

Kurse numri aktual në Ulqin është 270.

  • 1

    Radio