Slider Më shumë

COVID-19: 1892 raste të reja, 6 humbje jetësh

Prej tvteuta17:52, 10 Janar 2022

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi 6 përsona ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Ndërsa gjatë kësaj kohe janë regjistruar 1892 raste të reja të infektimit, njofton Instituti i Shëndetit Publik (ISHP).

 

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi , laboratorët e tjerë publikë dhe privatë që merren me diagnostikimin e infeksionit gjatë kesaj kohe bënë analita e 5210 mostrave.

 

Në Ulqin u regjistruan 16 raste të reja.

  • 1

    Radio