Slider Më shumë

Budva dhe Ulqini me më së shumti infeksione për 100 mijë banorë

Prej tvteuta17:26, 24 Janar 2022

Në Qendrën Spitalore të Malit të Zi për momentin ndodhen të 138 pacientë të infektuar me virusin korona.

Siç njoftojnë nga ky institucion, 38 prej tyre janë në rrezik për jetën.

Sa i përket numri të të infektuarve për 100.000 banorë, kjo shifër është më e lartë në komunën e Budvës me 2.348 të infektuar, më pas në Ulqin 2.224 dhe Tivar 2071 të infektuar për 100.000 banorë.

  • 1

    Radio