Aktuale Më shumë

Bisedimet Ukrainë-Rusi vazhdojnë të martën

Prej tvteuta15:52, 14 Mars 2022

Raundi i katërt i bisedimeve Ukrainë-Rusi është ndërprerë për sot me arsyetimin e një “pauze teknike”.

Kryenegociatori ukrainas, Mykhailo Podoliak, ka bërë të ditur se bisedimet do të vazhdojnë të martën.

“Deri nesër është bërë pauzë teknike në negociata. Për punën shtesë në nëngrupet e punës dhe sqarimin e përkufizimeve individuale. Negociatat vazhdojnë…”,ka shkruar Podoliak në Twitter.

  • 1

    Radio