Aktuale Më shumë

Begaj: Shqipëria nuk do ta pranojë një “Republika Srpska” në Kosovë

Prej tvteuta09:14, 28 Mars 2023

“Shqipëria nuk do të pranojë një Republikë “Srpska” në Kosovë”. Me këto fjalë Presidenti Bajram Begaj u shpreh se marrëveshja Kosovë Serbi duket të shkoj drejt normalizimit të marrëdhënieve midis dy vendeve. “Në asnjë rast, në asnjë rrethanë, nuk do të pranojë një Republikë Srpska në Kosovë.

Dhe mesa di nuk është mbështetur as nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës që janë një partner i yni”, tha presidenti Begaj. Ai gjithashtu uroi Prishtinën dhe Beogradin për marrëveshjen e arritur në Ohër për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

  • 1

    Radio