Sporti Më shumë

Basketbollistet e Ulqinit te enjten fillojne Superligen ne Ulqin

Prej tvteuta21:16, 24 Prill 2019

Basketbollistet e KB “Ulqini” gjate kesaj sezone I pret fillimi I Super liges ne tecilen do te luajne 10 ndeshje. Ne Superlige do teluajne edhe skuadrat “Buduqnost”, “Mornar”, “Jedinstvo”, “Sutjeska” dhe “Lovćen”. 

“Fillimi I liges eshte shtyre per shkak te plej-of-it  te ABA liges ne te cilen ka luajtur “Budućnosti”, keshtu qe pas nje muaji perseri po fillojme me ndeshje. Na kane munguar ndeshjet miqesore, me qellim te pergatitjes me te mire, poashtu edhe lojtari Aleksandar Radulloviq ka pasur lendime, por perseri nuk kemi probleme te medha para fillimit te Super liges e cila do te filloje te enjten ne ora 19.00 ne Ulqin”, deklaroi per TV Teuta trajneri Darko Vujaciq. 

Edhe Kapiteni I ekipit Nenad Jovetiq ka deklaruar se atmosfera ne mes te lojtareve eshte fenomenale dhe shpreson se publiku do ti perkrah me shume ne keto ndeshje te rendesishme, sepse ne ndeshjet e mehershme, tribunat ishin gati te zbrazeta.

  • 1

    Radio