Sporti Më shumë

Basketboll: Ulqini-Sutjeska 83:90

Prej tvteuta22:17, 25 Janar 2015

Klubi i  basketbollit ’’Ulqini’’ ditën e shtune vazhdoi kampionatin në ligën Erste. Në gjiron e 11-të në kampionatin e parë malazias klubi baskebollist  Ulqini u  takua me liderin e kampionatit, Sutjeskën e Nikshiqit. Ndeshja ndërmjet  Ulqinit dhe Sutjeskës u zhvillua  në sallën e shkollës së mesme „Vllazërim bashkim“ dhe perfundoi me rezultatin 83 me 90 ne te mire te Sutjeskes. Lojtari I cili shenoi me se shumti pike ne kete ndeshje ishte lojtari I klubit te Ulqinit Petar Kusovac me 22 pike.

  • 1

    Radio