Sociale Më shumë

Bajazit Lajka: Puna me jep knaqesi dhe sukses (video)

Prej tvteuta21:58, 18 Janar 2018

Te jeshe i suksesshem ne Ulqin mund te duket si dicka e veshtire , mirepo jo edhe e pamundur.Deshmi  per kete eshte Bajazit Lajka , nje nga biznesmenet me te sukseshem te Ulqinit. Ai rrugen e tij drejte suksesit e ka vleresuar te rende, por e cila cdohere i ka sjellur kenaqesi. Ai per  TV Teuta, ka treguar fillimet e veta, duke spjeguar se cdo gje ka nisur ne nje garazhe te vogel prane shtepise ne te cilen babai i tij ushtronte profesionin e mekanikut , nga i cili edhe ka mesuar sekretet e para te ushtrimit te ketij profesioni . Sot ka arritur qe pas shume e shume vitesh pune dhe perkushtim te krijoje nje perandori .

Bajazit Lajka eshte pronare i Autoservis “ Lajka “ si dhe i hotelit “Lajka Luxury” te cilen e drejton se bashku me familjen e tij.

Me detajisht ndiqni videon:

  • 1

    Radio