Kulturë Më shumë

Anetaret e Forcave ajrore amerikane vizituan Ulqinin

Prej tvteuta12:03, 22 Prill 2019

Anetaret e Forcave ajrore amerikane (U.S. Air Force Europe), orkestri “Wings of Dixie” te dielen kane filluar njemini turne neper disa qytete te Malit te Zi. Te dielen ata ishin ne Ulqin ku  vendasit dhe turistet kishin mundesi te kenaqen ne Plazhin e vogel me muziken xhez, bluz, pop-rok dhe zhanre te tjera, te interpretuara drejtperdrejt.

Ky bend tash tri dekada argeton publikun dhe eshte I vetmi I ketij lloji I cili perfaqeson focat ushtarake te SHBA-ve.

Pas Ulqinit, “Wings of Dixie” kane vizituar Tivarin, kurse sonte do te qendrojne ne Kotorr dhe te marten ne Tuz. Koncertet jane falas dhe mund ti vizitojne te gjithe.

  • 1

    Radio