Sociale Më shumë

Aliu: Ambasada e SHBA nuk i mbështet regjimet e korruptuara

Prej tvteuta11:43, 25 Janar 2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Mal të Zi mbështet  shtetin e së drejtës  dhe vlerat  perëndimore , e jo regjimet e korruptuara , tha zëvendës shefi i Misionit në Ambasadën e SHBA, Biks Aliu.

Nga Fronti Demokratik më parë kanë njoftuar se ambasadorja  amerikane në Podgoricë, Margaret Ann Uehara,   është duke u larguar nga pozita e ambasadores “, ashtu siç edhe ka punuar,  duke mbështetur regjimin e Millo Gjukanoviq dhe sulmuar  Frontin Demokratik”

Ndërkaq Aliu  ka thënë për  gazetën Vijesti se Uehara nuk do të largohet, dhe se do të jetë në Mal të Zi gjatë kohëzgjatjes së mandatit.

“Ambasada e SHBA mbështet  shtetin e së drejtës  dhe vlerat përendimore  në Mal të Zi. Jo regjimet e korruptuara dhe as  rrëzimin e dhunshëm të qeverisë “, ka thënë Aliu.

  • 1

    Radio