Sociale Më shumë

Aksioni per Emron tregoi humanitetin e posacem njerezor

Prej tvteuta13:52, 22 Korrik 2019

Data e 21 korrikut 2019, Rana ne Ulqin do te mbahet mend shume gjate. Ishte nje nate e posacme e humanitetit njerezore, nje organizim I aksionit humanitare  I pa pare ndonjehere ne kete vend, te gjtihe me nje mision, per ta shpetuar jeten e bashkeqytetarit tone 20 vjecare Emro Abazit. Te gjithe dhane kontributin e vete, duke filluar nga famijaret, fqinjet, miqte, shoqeria. I tere populli ishte ne kembe, sikur te gjithe kishim te njejten dhimbje, Emroja ishte I te gjithe neve.

Mjeket e Ulqinit, parukieret, afaristet, mbare rinia rrethuan Ranen me aktivitetet e tyre pa u lodhur ne asnje cast.

Turistet qe ndodheshin neper shetitore u solidarizuan jashte mase per disa nete me radhe duke u befasuar me nje organizim te tille dhe duke ndihmuar me mundesite e veta.

Ne kete nate te gjithe ishim Emro!

  • 1

    Radio