Aktuale Më shumë

Aksident tragjik në minierën në Serbi, tetë të vdekur e mbi 20 të plagosur

Prej tvteuta11:09, 1 Prill 2022

Një aksident tragjik ka ndodhur sot në minierën “Soko” në Serbi.

Siç raportohet nga autoritetet atje, tetë persona kanë vdekur dhe 20 të tjerë janë plagosur.

Viktimat janë që të gjithë minatorë.

“Disa qendra përreth dërguan të gjitha ekipet e tyre që mundën, duke përfshirë edhe ne, një pjesë e saj po transportohet në Spitalin e Përgjithshëm Aleksinac. Tani për tani kemi kapacitet të mjaftueshëm”, thotë Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Aleksinac, Rodoljub Zhivadinoviç

Ai po ashtu thotë se bëhet fjalë për turnin e Aleksinacit, kështu që shumica e minatorëve janë nga Aleksinaci, qytet në Serbi. 

  • 1

    Radio