Politikë Më shumë

Abazoviq kërcënohet në rrjetet sociale. Policia në kërkim të personit nga Rozhaja

Prej tvteuta09:12, 29 Tetor 2020

Kryetari i LQ URA Dritan Abazoviq, ka marrë kërcënime nëpërmjet rrjetit social Facebook, lidhur me angazhimin e tij politik, dhe për këtë ka reaguar edhe policia.. Pasi mendohet se ngjarja ka ndodhur në Ulqin, për këtë është angazhuar policia e qytetit tonë e cila menjëherë ka filluar hetimet. Sipas burimeve të mediave pranë policisë, bëhet fjalë për një person nga Rozhaja i cili jeton në Suedi, për çka i është bërë kërkesë Interpolit për gjetjen e personit në fjalë. Nga ana e tij Abazoviq ka deklaruar se nuk ndjehet në rrezik.

 

  • 1

    Radio