Politikë Më shumë

Abazoviq I dergoi leter Shtajnmajerit

Prej tvteuta10:25, 15 Mars 2019

Lideri I Lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviq, I ka dërguar letër Presidentit gjerman Frank-Valter Shtajnmajer në prag të vizitës së presidentit malazias Millo Gjukanoviq, I cili planifikohet të mbahet të hënën.

Abazoviq në letër thekson falenderim të posaçëm në çdo gjë që ka bërë Gjermania dhe populli gjerman për ta ndihmuar Malin e Zi në transformimin e saj demokratik dhe arritjes së qëllimeve prioritare në politikën e jashtme. Ai nder te tjera tha se në subjektin e tij janë befasuar nga kjo ftesë për Gjukanoviqin, të cilin në letër e përshkruajnë si “autocrat I korruptuar I cili tash 30 vite me sukses e ndalon ramjen e “Murit të fundit të Berlinit në Europë”.

  • 1

    Radio