Sociale Më shumë

91 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid 19. Një rast i ri në Ulqin

Prej tvteuta18:42, 22 Korrik 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë analizuar 621 mostra nga të cilat 91 kanë rezultuar pozitive me Covid 19. Ndërkohë, si pasojë e sëmundjes 4 persona e kanë humbur jetën.

Numri i të infektuarve sipas komunave është si më poshtë:

Podgoricë 21

Nikshiq 19

Biello polje 13

Tivat 7

Berane 6

Kotorr 6

Herceg Novi 5

Budva 5

Tivar 3

Cetinë 2

Mojkovac 2

Ulqin 1

Plavë 1

  • 1

    Radio