Sociale Më shumë

682 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi. Rekord i ri në Ulqin me 58 raste në një ditë

Prej tvteuta20:03, 5 Nëntor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1634  analiza nga të cilat 682 janë pozitive me Covid 19, njoftojnë nga ISHP. Gjatë kësa periudhe 2 të infektuar e kanë humbur jetën. Nummri m i lartë i rasteve janë regjistruar në Podgoricë,.248 , në Nikshiq 67, kurse në Ulqin janë 58 raste të reja, çka përbën rekord të ri ditor për qytetin. Situata nuk është e mirë as në Biello Polje, Cetinë dhe Tivar, kur janë regjistruar , 45, 41 dhe 37 raste të reja. Gatë kësj kohe janë shëruar 228 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 6090, prej të cilëve 220 në komunën e Ulqinit..

  • 1

    Radio