Sociale Më shumë

620 raste të reja dhe 9 humbje jete. 15 raste në Ulqin

Prej tvteuta11:24, 26 Nëntor 2020

Në Mal të Zi ditën e djeshme  janë kryer 1923 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilët  620 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe  9 humbje jete, njëri prej të cilëve edhe nga Ulqini.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 240, 68 në Nikshiq , kurse në komunën e Ulqinit janë regjistruar 15 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 602 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 11.120, nga të cilët 166 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio