Sociale Më shumë

596 raste të reja dhe 5 viktima nga Covid 19

Prej tvteuta18:28, 16 Nëntor 2020

Në Mal të Zi gjatë këtyre 24 orëve janë kryer 1484 analiza, kurse numri i të regjistruarve pozitiv është 596, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 5 viktima nga sëmundja, 1 prej të cilave në komunën e Ulqinit.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica, 360, 62 janë nga Nikshiqi, 3 raste janë në Tuz, kurse në komunën e Ulqinit janë regjistruar 2 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 475 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 9516, prej të cilëve 201 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio