Sociale Më shumë

577 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid 19. 2 raste të reja në Ulqin

Prej tvteuta18:34, 14 Nëntor 2020

Në Mal të Zi gjatë këtyre 24 orëve janë kryer 1808 analiza, kurse numri i të regjistruarve pozitiv është 577, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 8 viktima nga sëmundja, 2 prej të cilave në komunën e Ulqinit.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica, 264, 40 janë nga Tivati, kurse në komunën e Ulqinit janë regjistruar 2 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 247 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 9151, prej të cilëve 276 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio